Hlavní strana

Z Moriawiki

Přejít na: navigace, hledání

Vítejte ve světě Pána prstenů

Moria je česko-slovenský herní server Ultimy Online (UO). Serverů je mnoho, ale Moria se od ostatních významně liší. Celý svět je přepracován do podoby Tolkienovy Středozemě a z velké části přeložen do češtiny, takže není složité se v něm zorientovat.

Moria má vlastní mapu, která zobrazuje Středozem po skončení války o Prsten. Potkáte zde hobity i enty, můžete navštívit Minas Tirith i Edoras, ale stejně tak i Barad-dûr či Minas Morgul. Kromě propracovaných krajin a měst ve světě můžete narazit i na rozsáhlé dungeony. Tolkienovy náměty se tu pojí s vlastními nápady tvůrců shardu a vytváří tak jedinečné herní prostředí.

Moria navazuje na Pána prstenů a rozvíjí možné pokračování. V Mordoru povstal nový Temný pán, Marghûl, a gondorská vojska musí být opět ve střehu. Nazgûlové denně vyjíždějí z Černé země a napadají města Obnoveného království, které nezůstává pozadu a pořádá odvetné výpravy. Žádná pevnost není v bezpečí a území mezi Gondorem a Mordorem často mění majitele.

Je jen na vás, jestli vstoupíte do dějin jako udatný válečník, mocný mág, nepolapitelný zloděj, nebo třeba zručný zbrojíř. Můžete bojovat s ostatními hráči i čistit svět od oblud; můžete stavět lodě i ochočovat zvířata; můžete plnit questy i hledat poklady. Můžete cokoli.

Jaký bude váš příběh?


Než začnete

pracovat s touto wiki, tak si v první řadě pročtěte Pravidla pro psaní článků a pak také Často kladené dotazy (FAQ). Děkujeme.

Osobní nástroje