Politický systém
Z Moriawiki
Středozem je rozdělena na velké množství menších států, ale z vojenského hlediska proti soubě stojí dvě strany (realmy): Gondor a Mordor. Tyto dvě říše jsou v permanentním válečném konfliktu, který se odehrává formou PvP (boje mezi hráči). PvP není povinné, ale těžko se mu vyhýbá, protože kromě domů a tutoriálu je možné kdekoli.
Znázornění politického rozdělení Středozemě:
- bílá – území trvale ovládaná Obnoveným královstvím a jeho spojenci
- žlutá – dobyvatelné území historicky náležící k Obnovenému království
- oranžová – dobyvatelné území historicky náležící k mordorské alianci
- červená – území trvale ovládaná Mordorem a jeho spojenci
- šedá – neutrální území
Obsah |
Gondorská aliance
Členské státy
- Obnovené království Gondoru a Arnoru
- Rohan
- Lórien
- Roklinka
- Království lesních elfů
- Šedé přístavy
- Esgaroth
- Dol
- Erebor
- Kraj
Správní uspořádání
Území je rozděleno do oblastí spravovaných jednotlivými městy. Každé město demokraticky řídí určitý starosta a všechna dohromady spadají pod moc generála Gondoru.
Generál Gondoru
Generál Gondoru je nejvyšší vojenskou funkcí. Má svoje stráže ve všech městech aliance, ovládá stráže ve všech pevnostech a alianční černou listinu. Dokáže také povzbudit své spolubojovníky (příkaz .honor, tato schopnost zvyšuje staty o pět). S touto funkcí se pojí právo nosit zvláštní uniformu. Generálem se stává ten, kdo v souboji porazí stávajícího generála. Tento souboj se ovšem musí řídit jistými pravidly, viz Pravidla pro turnaj o generála Gondoru.
Starostové
Každé větší město gondorské aliance má svého starostu; ta menší mají přidělené správní centrum. Starosta najímá stráže a vydává jim rozkazy. Určuje výši daní a má přístup k městské pokladně. Také spravuje černou listinu svého města. Starosta je volen občany a sám je rovněž občanem, ale nemusí platit daně.
Občané
Kde je starosta, tam musí být i občané. Povinností občanů je platit daně, ze kterých starosta zajišťuje vojenskou ochranu města; za to jsou místní strážní ochotni přimhouřit oko, když občan spáchá nějaký přestupek. Občané dále navrhují další občany a hlasují o jejich přijetí, případně vyhoštění stávajících. Rovněž volí starostu a na tuto funkci mohou i sami kandidovat.
Být občanem není povinné. Nelze být současně občanem více měst.
Mordorská aliance
Členské státy
Správní uspořádání
Území je rozděleno do oblastí spravovaných jednotlivými městy. Každé město ovládá některý z nazgûlů a všechna dohromady spadají pod moc prvního nazgûla. Oproti demokratickému systému v gondorské alianci je mordorský systém založen na síle a boji.
První nazgûl
První nazgûl je velitelem mordorských vojsk. Ovládá vlastní skupinu stráží a alianční černou listinu. Svým křikem oslabuje nepřátele (snižuje jejich staty o pět). Prvním nazgûlem stává nazgûl, který po uvolnění postu nejdříve splní k tomu určený úkol – musí projít zvláštní dungeon, jehož vchod se nachází v Barad-dûr. Prvnímu nazgûlovi navíc zůstávají výsady nazgûla normálního. K udržení postu však musí zabít větší množství nepřátel.
Nazgûlové
Nazgûlové najímají a ovládají přidělené stráže ve svém městě a městskou černou listinu. Nosí černé róby a svým pronikavým křikem děsí nepřátele (snižují jim staty o tři). Pro udržení svého postu musí zabíjet denně určité množství nepřátel (přičemž se nezapočítávají řemeslníci a nováčci ani opakovaná zabití jednoho hráče, tzv. ress-kill).
Nazgûlem se může stát kterýkoli velmistr s levelem alespoň 30, jenž při uvolnění postu jako první sebere prsten svého předchůdce (ten se při ztrátě funkce automaticky přemístí na oltář v daném městě). Nazgûlské prsteny je možno získat v Barad-dûr, Núrnu, Rhûnu, Haradu a Umbaru.
Společné funkce
Kapitán
Obě strany mají jednu společnou funkci, kapitána. Tuto hodnost lze získaz dobytím nepřátelské pevnosti. Pravomoce kapitána zahrnují pouze jeho pevnost.