Začínáme

Z Moriawiki

Přejít na: navigace, hledání

Obsah


Registrace

Pokud jste se rozhodli hrát na serveru Moria, první krok, který musíte udělat, je vyplnit registrační formulář a odeslat jej. Registrace se vyřizují zpravidla každý pracovní den, přesto se může stát, že to bude trvat i několik dní, než vám bude vytvořen účet (account), nutný pro připojení do hry. Proto tento krok zbytečně neodkládejte. Heslo potřebné pro přihlášení do hry vám bude zasláno v registračním e-mailu na adresu, kterou jste uvedli při registraci. Registrační e-mailová adresa též slouží ke komunikaci při ztrátě hesla nebo jiných komplikacích. Pakliže o registrační e-mail přijdete, při první komplikaci nejspíše přicházíte i o svůj účet.

Instalace

Postup instalace je uveden v samostatném článku.

První spuštění

Ještě než se přihlásíte do hry, ujistěte se, že jste dobře obeznámeni s pravidly shardu! Po prvním spuštění UO se Vám pravděpodobně hra spustí v režimu „fullscreen“ (přes celou obrazovku) a přehraje se vám intro. Následně se objeví tabulka, kde vyplníte Account Name – název Vašeho účtu – a Password – heslo k tomuto účtu. Tyto údaje získáte při registraci. Po vyplnění by se měly objevit na krátký čas hlášky „Connecting“ a „Veryfiing account“ a následně výběr serveru, který bude ale jen jeden, pokud budete hrát na Morii (bude tam napsáno „Moria“). Na tento nápis klikněte (nebo stačí zmáčknout klávesu Enter). Pokud je již na vašem účtu založena nějaká postava či více postav, objeví se vám seznam těchto postav; dvojklikem na jméno postavy si některou můžete zvolit. Jestliže nemáte na účtu žádnou postavu, musíte si ji nejprve založit.

Založení postavy

Klinete na tlačítko NEW a následně zvolte Custom (kulaté tlačítko úplně vespod se symbolem UO ). Vyberte si libovolné tři skilly a potvrďte. (Tento výběr nemá na vaši postavu vliv. Slouží pouze k obejití originálního způsobu zakládání postavy.) Následně si upravte vzhled Vaší postavy a zvolte si jméno. Jméno volte pečlivě a v souladu s pravidly! Po potvrzení většinou hra zatuhne, takže nezbývá, než ji spustit znovu. To už se ale nacházíte v úvodní místnosti…

Úvodní místnost

Zde volíte staty, základní vlastnosti charakterizující vaši postavu:

Pokud uděláte při volbě chybu, máte možnost si vše navolit znovu po opětovném kliknutí na kámen v úvodní místnosti, případně i později za poplatek ve světě.

Až budete mít vše nastaveno podle vašich představ, můžete opustit úvodní místnost magickou bránou, která Vás přenese do tutoriálu. Tam se dozvíte další potřebné informace.

Kam dál?